Hizmetlerimiz

Doğru Tercih, Doğru Hizmet, Doğru Çözüm

UGM Web Aplication

UGM WEB GÜMRÜK


Hizmetlerimiz


Gümrük işlemlerinde çözüm ve sonuç odaklı çalışmak ilkemizdir.

Müşterilerimizin işlemlerini 7/24 takip etmesi için gerekli yazılım sistemlerimiz bulunmakta, her türlü soru ve sistem kullanımı için ulaşılabilirlik sağlanmaktadır.

Web uygulamamıza PC, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden erişebilir, şirketinize ait güncel çalışmaları takip edebilirsiniz. Gümrük işlemleri öncesinde ve sonrasında tüm evraklar elektronik arşivleme sistemimizde saklanır.

İsteğiniz doğrultusunda, UGM Web arşivinden, şirket geçmiş veri ve güncel veri karşılaştırması, analizi ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Web Gümrük Giriş
Gümrük Mevzuat Danışmanlığı

GÜMRÜK MEVZUAT DANIŞMANLIĞI


Hizmetlerimiz


Gümrük kanunu, ikincil düzenlemeler ve rejimleri kapsamında danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Hizmetlerimiz, İthalat – İhracat rejimlerine bağlı işlemleri ve müsaadeleri, Ön izin belgeleri, Yatırım teşvik proje belgeleri düzenlenmesi, Proje takibinin yapılması ve belgelerin sonuçlandırılmasını kapsamaktadır.

Süreçte, yetkilendirilmiş yükümlü belgesi ve onaylanmış kişi statüsü belgelerinin alınmasının ön hazırlık çalışmalarını da sağlamaktayız

G.T.İ.P. Tespiti

Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (G.T.İ.P.) Tespiti -


Hizmetlerimiz


GTİP Nedir?

Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu, gümrük işlemlerinde eşyayı tanımlayan en önemli unsurdur. Tüm dünyada geçerli olan ve G.T.İ.P kodları bulunan ürünlerin tarifeleri mevzuata uygun olarak tespit edilmektedir.

Kuruluşumuz, tüm eşyalara ait G.T.İ.P tespit belgelerini, Gümrük Müsteşarlığı onaylı bağlayıcı tarife bilgisi ile hazırlamaktadır.

İthalat Gümrük İşlemleri

İTHALAT GÜMRÜK İŞLEMLERI


Hizmetlerimiz


Eşyanın tanımına istinaden mevzuat çalışması ile GTİP belirlenerek, maliyet ve istenilen izin belgeleri ile gümrük beyannamesi işlemlerine başlanır.

Teminat ve/veya vergiler yatırılarak gümrük işlemi tamamlanarak, eşyanın firmayı teslimi sağlanır. Muhasebe işlemi gerçekleştirilmek üzere dosya ve raporlandırılması ile dosya firmaya teslim edilir.

İhracat Gümrük İşlemleri

İHRACAT GÜMRÜK İŞLEMLERI


Hizmetlerimiz


Eşyanın tanımına istinaden GTİP belirlenerek, belge onayları yapılarak, beyanname düzenlenerek işlemler sonuçlandırılır.

Muhasebe işlemi gerçekleştirilmek üzere dosya ve raporlandırılması ile dosya firmaya teslim edilir. VEDOP sistemi üzerinden fiili ihracat tamamlanır.

Transit Gümrük İşlemleri

TRANSIT GÜMRÜK İŞLEMLERI


Hizmetlerimiz


Yurtdışından alınan malların, Türkiye üzerinden ya da doğrudan yurt dışından sevk işlemi gerçekleştirilir.

Muhasebe işlemi gerçekleştirilmek üzere dosya ve raporlandırılması ile dosya firmaya teslim edilir.

Proje Yönetimi

PROJE YÖNETIMI


Hizmetlerimiz


İç ve Dış ticaret yatırımlarında yönetimini yaptığımız projelerde, satın alma ile başlayan, ürünlerin yerine teslimi arasındaki bütün proje öncesi ve proje süresince olan süreçlerin yönetilmesi ile ilgili ve gerekli yasal prosedürlerin düzenlenmesi sağlanmaktadır.

Lojistik Çözümleri

LOJİSTİK ÇÖZÜMLER


Hizmetlerimiz


Dış ticaret hizmetlerinde tedarik zinciri olan kara, hava ve deniz taşımacılığının yanı sıra gümrüklü antrepo çözümleri de üretmekteyiz.

Lojistik Çözümleri

SONRADAN KONTROL DENETİMİ


Hizmetlerimiz


Fiili bitmiş gümrük işlemlerinin sonradan kontrol denetim işlemlerine hazırlanılması önemlidir.

Bu kapsamda beyannamelerin ve vergilerinin prosedürlere uygunluğu denetim kadromuz tarafından kontrolünü yapılarak, firmalara uyumlu veya uyumsuz rapor verilmektedir.